Doporučuji: Série Mediátor - Meg Cabot

4:14:00Dnes Vám chci doporučit jednu opravdu skvělou sérií, kterou napsala Meg Cabot pod názvem Mediátor. Hlavní hrdinkou je Suzannah, která vidí to, co my obyčejní lidé ne... přízraky z druhé strany! Zkrátka duchovní entity. 

Ok, vím, že takových témat už tu bylo, ale tahle série je vážně něčím okouzlující, a troufám si říct, že patří mezi ty nejlepší! Smysl pro humor, kterým hrdinka oplývá je naprosto skvělý. Já se při čtení neskutečně bavila! Taky nesmím zapomenout na Jesseho! Ach Jesse... Meg Cabot stvořila dokonalého hrdinu. Opravdu! Myslím, že po takovém touží snad každá holka či žena, jen nevím, jestli takový muž vůbec v našem světě existuje! :)) Je fakt, že mi zpočátku vadil ten puberťácký a nespisovný sloh, ale po chvilce jsem si zvykla. To je snad jediné, co bych autorce vytkla. Celý příběh pojednává o tom, jak Susannah pomáhá těm z druhé strany, a přitom řeší spousty dalších případů, ale pěkně s humorem. Hlavním nevyřešeným tajemství však stále zůstává duch Jesse, který se z neznámých důvodu rozhodl obývat stejný pokoj jako ona. A ona musí přijít na to, proč? Série má celkem šest dílu, a měl by vyjít ještě jeden díl, ale bohužel nevím, kdy se dostane k nám. Jestli vůbec?? Upřímně doufám, že jo!!


Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky, ale teď už není ani dítě, ani blázen. Přesto se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly tam, kam jim je souzeno odejít. A pomáhat jim je právě úkolem mediátorů, lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými. Navenek je ovšem  normální holka, která touží po docela obyčejných věcech: aby byla ve škole oblíbená, aby kvůli ní maminka nemusela brečet do polštáře, aby ji konečně někdo políbil. Suze se musí vyrovnávat i s dalšími věcmi... Matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů, stěhováním z New Yorku do Kalifornie, změnou školy, a taky duchem, který se rozhodl obývat její nový pokoj společně s ní...You Might Also Like

2 komentářů

  1. Sérii znám :) Zatím jsem četla jen jeden díl, ale hned mi přirostla k srdci a zařadila se mezi mé oblíbené :) A Jesse je skvělý :) Jen mě mrzí, že už se tahle série nedá sehnat :) Ale v Aj vyšel sedmý díl, tak třeba se dočkáme i nového vydání u nás :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Určitě si přečti i ty další díly jsou úžasné! Tahle série taky patří k mým nej, ale bohužel jak píšeš, nedají se knihy sehnat... A o sedmém díle vím, tak snad se dostane i k nám. Autorka je u nás dost oblíbená, takže by to snad neměl být takový problém. :))

      Vymazat

.

.

Subscribe