RC: Deník alchymistky - Almy Alward

11:03:00
U téhle knihy mě zaujala hlavně anotace, přišla mi velice originální. A říkala jsem si, že by to snad mohlo být trochu jiné počtení, než u YA příběhů bývá zvykem. Zpočátku mi počin trochu připomínal úspěšnou sérií Měsíční kroniky. Sice se ocitáme v pohádkovém světě, je však zasazen do toho našeho současného. Příběh je psán ich formou, takže není vůbec těžké se vžít do děje. Hlavními hrdinkami jsou princezna Evelyn a alchymistka Samantha. Ta má v příběhu o něco větší prostor, ač je hlavním tématem právě princeznina záchrana. Omylem se totiž napije lektvaru lásky, který byl původně určený pro někoho jiného a bezhlavě se zamiluje do svého odrazu. Lék si vyrobila sama, ale bohužel po požití této směsi celou recepturu zapomněla. Do diáře si zapsala jen jednu přísadu, ta se stává vodítkem pro ostatní alchymisty – jen ti nejlepší jsou pozvání, aby se zúčastnili Divokého honu. 

"Na místě, kde se hrot nože přitiskl ke špičce jejího prstu, vykvetla drobná kapka krve. Podržela ho nad okrajem skleněné fióly a dívala se, jak kapička padá a tekutina se okamžitě barví na tmavou, inkoustově modrou barvu. 
Zvláštní.
Vždycky očekávala, že elixír lásky bude červený, ne modrý."

Divoký hon je odvěká tradice, která se pořádá právě proto, aby byl nalezen lék pro nějakého člena královské rodiny. Samantha, která pochází ze vzácného alchymistického rodu, je jako učednice spolu se svým dědečkem taky pozvána. Její děda však nemá zájem pomáhat nikomu z královské rodiny, proto se Samantha rozhodne, že se do boje za lék pustí sama. Odměna je vysoká! Když uspěje, je tu reálná možnost, že by mohla z vyhraných peněz studovat svou vysněnou školu. Na cestě za lékem ji však čeká spousta překážek...Styl autorky je poměrně čtivý, takže se to opravdu dobře čte. Plusem jsou místa, kde hrdinka mluví o lektvarech, k čemu slouží apod. Tvoří to hezkou atmosféru celého příběhu a působí to velmi přirozeně. Jak už jsem řekla, místy mi to trochu připomínalo Měsíční kroniky. Jen trošku. Protože jinak je tenhle příběh spíše odpočinkový. Pokud máte náladu na něco u čeho nemusíte moc přemýšlet, tak Deník Alchymistky je tou správou volbou. Námět je skvělý, ale mě chyběla nějaká ta pořádná akce. Celý příběh se veze na takové poklidné vlně. Kdyby na téhle části autorka zapracovala, byl by dojem z knihy mnohem lepší. Pasáže, kde prostor dostává samotná princezna vyznívají docela úsměvně. Hlavně díky faktu, že je zamilovaná sama do sebe. Takže kniha dokáže pobavit. Pro příznivce romantiky je tu připravená i nějaká ta romance a pokud přímo tohle vyhledáváte, tak si myslím, že budete spokojeni. Deník Alchymistky bych zhodnotila jako takové milé, pohádkové a odpočinkové dílo. Myslím, že má vše, co má taková správná YA četba mít. 

Deník alchymistky
Když se princezna Novy nešťastnou náhodou otráví elixírem lásky, bezhlavě se zamiluje do svého vlastního odrazu v zrcadle. V království je vyhlášeno pátrání po léku a jeho soupeřící účastníci cestují po celém světě, aby získali ty nejvzácnější přísady hluboko v kouzelném pralese a zmrzlé tundře, kde jim na každém kroku hrozí smrt. Samina rodina patřila kdysi k těm nejrespektovanějším alchymistům v království, ale přišly na ni zlé časy a vítězství v pátrání by jí zachránilo pověst. Může však Sam skutečně soupeřit s nezměrnou mocí farmaceutické společnosti ZoroAster? Jak moc se zatím sblíží se Zainem Asterem, svým okouzlujícím bývalým spolužákem? A jako by nebyl tlak už tak dost silný, sociální média jsou pátrání plná, stejně jako zpravodajství na celém světě. 

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Kamaradka ji cetla a desnne chvalila. Vypada to zajimave. Sice trochu detsky ale stejne nectu nic moc jinyho :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Taky se mi líbila, jen já mám ráda trochu víc akce, no... :D :)

      Vymazat

.

.

Subscribe